tpf
03 بهمن 1401 - 14:50

استان بوشهر برای اجرای طرح نظام ارجاع آماده است

بوشهر- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استان بوشهر برای اجرای طرح نظام ارجاع آماده است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد یزدان پناه ظهر دوشنبه در نشست جلسه نظام ارجاع با رؤسای شبکه‌های بهداشت درمان و بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: نظام ارجاع الکترونیک به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت است.

وی با تأکید بر اجرای هر چه سریع‌تر این برنامه در شهرستان‌های استان بوشهر افزود: تمامی مقدمات برای اجرای طرح نظام ارجاع آماده‌شده است.

یزدان پناه با تأکید بر اینکه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای اجرای طرح نظام ارجاع تمامی مقدمات را فراهم کرده است اضافه کرد: قبلاً این طرح به‌صورت کاغذی و فقط در معاونت بهداشت انجام می‌شده است ولی با تخصیص منابع لازم این طرح در بیمارستان‌ها نیز باید اجرا شود.

رضایت‌مندی و ماندگاری پزشکان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اجرای این طرح نه‌تنها پرداختی از جیب مردم کمتر می‌شود بلکه موجب رضایتمندی و ماندگاری پزشکان نیز می‌شود.

یزدان پناه گفت: با عملیاتی شدن این طرح، پزشک عمومی در سطح یک در صورت نیاز بیمار به پزشک متخصص در سطح دو ارجاع می‌دهد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای اجرای دقیق نظام ارجاع نیاز به یک سیستم یکپارچه الکترونیک است که برای پیدا کردن مشکلات احتمالی در حین کار از قبل آزمایش‌های آن انجام شده است.

تحول بزرگ در خدمات سلامت

یزدان پناه خاطرنشان کرد: پرداختی برای نیروهای دخیل در این طرح توسط سازمان بیمه سلامت به‌موقع انجام خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برنامه نظام ارجاع الکترونیک، تحولی بزرگ در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جامعه است.

نشست نظام ارجاع با حضور معاونین بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مدیرکل بیمه سلامت، رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برگزار شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 992924