tpf
13 بهمن 1401 - 19:59

نشست رسانه‌ای "جنگل پرتقال"| فیلم اولی‌ها بهترین‌های سینما خواهند بود

نشست خبری "جنگل پرتقال" با حضور رسول صدر عاملی تهیه‌کننده این فیلم در پردیس ملت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم سینمایی «جنگل پرتقال» به کارگردانی آرمان خوانساریان و تهیه‌کنندگی رسول صدرعاملی در دومین روز از جشنواره فیلم فجر رونمایی شد. نشست خبری "جنگل پرتقال" با حضور رسول صدر عاملی تهیه‌کننده و آرمان خانساریان کارگردان این فیلم در پردیس ملت برگزار شد. فیلم سینمایی جنگل پرتقال، درامی به کارگردانی آرمان خوانساریان با بازی میرسعید مولویان و سارا بهرامی است.

رسول صدرعاملی در ابتدای نشست گفت که سازمان سینمایی برای فیلم اولی ها ارزش قائل است و باید آنان را هم درک کند و به نظر آنان احترام بگذارد که متاسفانه نمایندگان سازمان به اینجا نیامدند. وی ادامه داد هردو بازیگر ما اهل شهرستان هستند و نتوانستند به اینجا بیایند.

صدرعاملی درباره انتخاب کارگردان گفت که در آخرین دوره از جشنواره حسنات من با کارگردان  فیلم آشنا شدم که فیلم کله غازی را به جشنواره آورده بود و او را شناختم. سپس در فیلم اولی های فارابی و میان چندین فیلمساز او و چند فیلمساز دیگر را انتخاب کردیم و به نظرم بهترین های فیلمسازان در کشور خواهند بود.  آنان در فارابی گواهینامه گرفتند و امیدوارم این گواهینامه تا ابد معتبر باقی بماند که مدیر این نهاد یعنی آقای  جوادی برای آن زحمت زیادی کشیده است.

او گفت که فیلم حرف نگفته ندارد اما کمتر گفته شده دارد و به نظرم باید ساخته می‌شد.

صدرعاملی درباره انتخاب اقلیم شمال برای فیلم گفت که فیلم محل آموزش و درس کارگردان بوده است و از آنجا خاطرات زیادی داشته است و برای همین محل فیلم واقع شد.

وی در مورد شخصیت اصلی فیلم گفت که این آدم‌ها خروجی‌های صفری دارند اما معمولی‌ها آرام آرام رشد می‌کنند و به نقاط درخشان می‌رسند. درحالی که دسته اول مدعی همه چیز هستند.

وی در مورد افشای زندگی‌ آدم‌ها در فضای عمومی و مجازی گفت که باید در این موارد حواسمان باشد و باید همواره خودمان را اصلاح کنیم.

او درباره همکاری با فیلمسازان اولی توضیح داد: سخت اما خوب است. ما دنبال تحمیل نظرات‌مان نیستیم و باید دوره ای بگذرد تا اعتماد متقابل میان ما و جوانان  شکل بگیرد. اما آینده سینمای ایران بسیار درخشان خواهد بود.

این کارگردان در خصوص اینکه آیا فیلم در نقد ژست روشنفکری است گفت یا نه بیان کرد که این فیلم جنس دورانی است که هرکس در ایام دانشجویی گذرانده است خصوصا در رشته های هنری. اسم این روشنفکری نیست بلکه ذهنیت این دوران است تا به یک شخصیت برسند. فیلم تلاش می کند این دوران را به نمایش برساند.

صدرعاملی گفت فیلم مخاطبین خودش را خواهد داشت و در گیشه شکست نخواهد خورد.

او در میان پاسخش به سوالات گفت که در جلساتی که با مسئولین قضایی داشتیم مشکلات بر سر راه سینماگرانی که مسایل قضایی داشتند در حال کم شدن است و امیدوارم بزودی در خانه های خود باشند.

وی در مورد انتخاب سارا بهرامی گفت که او اولین انتخاب کارگردان بود و برای بازی زحمت بسیار کشید و در کنار مولویان بازی خوبی انجام دادند و به نظرم به چیزی که میخواستند نزدیک شده است.

خانساریان بیان کرد با وجود آنکه بیمار بودم به خاطر شما حضار گرامی از بیمارستان آمدم.

صدرعاملی نیز بار دیگر به منتقدین نیامدن‌های عوامل گفت که کاملا حق دارند البته عوامل تا شب قبل در حال آماده سازی نسخه نهایی فیلم بودند.

کارگردان گفت که دغدغه این بود که چطور می شود فضای متفاوت تر از سینمای ایران را در یک فیلم داشته باشیم. دوست داشتم فیلمی بسازم که آرام باشد و در آن آدم ها داد نزنند

او در مورد اینکه فیلم در نقد روشنفکران باشد گفت که اتفاقا اینگونه نگاه نکردم که روشنفکران را نقد کنم او تنها به خاطر رشته تحصیلی داشته در این فضا قرار گرفته است.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015668