tpf
14 بهمن 1401 - 04:05

بهادری جهرمی: هراس دشمن از تجهیزات نظامی ایران نشانه پیشرفت انقلاب است

سخنگوی هیئت دولت با بیان اینکه رکورد بیش‌ترین واردکننده تسهیلات نظامی طی صد سال اخیر برای محمدرضا شاه ثبت شده است، گفت: امروز پس از 44 سال دشمن نگران است که ایران به روسیه پهپاد فروخته باشد و این به معنای پیشرفت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی بهادری جهرمی پنج‌شنبه شب همزمان با 13 بهمن‌ماه در دومین شب جشن انقلاب که به مناسبت دهه مبارک فجر به همت مجمع هم‌افزایی جوانان انقلابی در مسجد محمدیه خیابان 19 دی قم برگزار شد، با بیان اینکه حکومت شاهنشاهی نه تنها دغدغه مردمی را نداشت بلکه مقابل دغدغه مردم ایستادگی می‌کرد، اظهار کرد: کشوری که مردم را نداشته باشد باید به دنبال غرب و شرق باشد و از طرفی استعمارگران جهان هم دنبال چنین رژیمی می‌گردند تا در مقابل حمایت از او، منابع مردم کشور را غارت کنند.

وی با بیان اینکه مردم قبل از انقلاب در وضعیت اقتصادی نامناسبی قرار داشتند، عنوان کرد: برخی از فقرا جامعه به علت ناتوانی در تامین غذای مورد نیازشان با مشکلات جدی روبرو می‌شدند.

سخنگوی دولت از حضور پزشکان بیگانه در ایران و آمار بالای بی سوادی در جامعه قبل از انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: قبل از انقلاب بسیاری از شهرها هم خطوط گازرسانی نداشتند اما امروز شبکه گازررسانی مطلوبی در کشور ایجاد شده است.

وی بر لزوم معرفی دستاوردهای انقلاب به ویژه برای قشر جوان تاکید کرد و گفت: بزرگتر‌ها که شرایط پیش از انقلاب را دیده‌اند باید واقعیت‌ها را برای نسل جوان بازگو کنند.

* 98 درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تامین می‌شود

وی با اشاره به اینکه امروز 98 درصد داروی مورد نیاز در داخل کشور تامین می‌شود، عنوان کرد: امروز انقلاب اسلامی توانسته‌ است رتبه نخست نرخ رشد سوادآموزی در جهان را به خود اختصاص دهد.

سخنگوی هیئت دولت با بیان اینکه علت دشمنی آمریکا با ایران به دلیل از دست دادن منافع خود در ایران است، مطرح کرد: در دورانی آمریکا سیاسیون ایران را منصوب می‌کرد و سرمایه‌های کشور را در اختیار داشت اما امروز دیگر در این کشور هیچ جایگاهی ندارند.

وی ادامه داد: امروز عده‌ای شبهه ایجاد می‌کنند که مقاومت هزینه دارد و اگر با آمریکا سازش کنیم شرایط بهتر خواهد شد، باید به این افراد بگوئیم اگرچه مقاومت هزینه دارد اما سازش نیز هزینه‌های بسیاری به همراه دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به غارت منابع و توقف در رشد اشاره کرد.

بهادری جهرمی رشد امروز کشور را نتیجه مقاومت در برابر ظلم و زور دانست و عنوان کرد: اگر به خواسته‌های آمریکا تن می‌دادیم نمی‌توانستیم به جایگاه امروز خود برسیم.

وی از تلاش دشمن برای ترویج ناامیدی در جامعه یاد کرد و گفت: امروز متاسفانه اگر حادثه‌ای در جمهوری اسلامی رخ دهد، میلیون‌ها بار عکس‌برداری، شبهه افکنی و توئیت خواهد شد اما بزرگ‌ترین جنایات در آمریکا بدون حتی یک عکس در سکوت خبری به فراموشی سپرده می‌شود.

*سرانه مصرف میوه و غذای مردم نسبت به سال 57 قابل مقایسه نیست 

سخنگوی دولت گفت: با وجود همه مشکلات اقتصادی امروز کشور همچنان سرانه مصرف میوه، غذا  و مسکن در کشور نسبت به سال 57 قابل مقایسه نیست.

وی گره زدن پیشرفت کشور با مذاکره را اشتباهی راهبردی دولت‌های سابق برشمرد و گفت: در شهریورماه سال گذشته که پایان کار دولت قبلی بود کشور تورم 59.3 درصدی را تجربه می‌کرد، درحالی که در ایام جنگ تحمیلی نیز این تورم را نداشتیم.

بهادرمی جهرمی با بیان اینکه دولت سیزدهم بدون توجه به مسئله ساز درحال پیشبرد اهداف کشور است، گفت: یکی از نمونه‌های پیشرفت در عرصه مقابله با کروناست، ما در دروانی همه فعالیت‌های کشور را تعطیل کرده بودیم و صدها مریض فوت شده داشتیم درحالی‌که امروز آمار فوتی‌ها بسیار کاهش یافته است و همه مراکز درحال فعالیت هستند.

وی اغتشاشات اخیر را نتیجه برنامه‌ریزی چند ساله دشمن برای نوجوانان و جوانان دانست و گفت: در این جریانات دشمن ضربه‌های محدودی را وارد کرد اما به هیچ عنوان نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند.

سخنگوی هیئت دولت با بیان اینکه رکورد بیش‌ترین واردکننده تسهیلات نظامی طی صد سال اخیر برای محمدرضا شاه ثبت شده است، گفت: امروز پس از 44 سال دشمن نگران است که ایران به روسیه پهپاد فروخته باشد و این به معنای پیشرفت است.

وی اضافه کرد: آمریکا در همین یک عرصه بازار بسیار بزرگی در ایران را از دست داده است و اگر این الگو به کشورهای دیگر نیز سرایت کند، آمریکا دیگر ابرقدرت جهانی نخواهد بود.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016293