tpf
13 بهمن 1401 - 13:04

مسئله جمعیت موضوعی فراحاکمیتی است

زنجان-استاندار زنجان گفت: مسئله جمعیت موضوعی فراحاکمیتی بوده و باید کارهای فرهنگی در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی، ظهر پنجشنبه در ضمن تبریک دهه فجر اظهار کرد: در موضوعاتی که تصمیم‌گیری در مورد آن‌ها وابسته به ما است با سرعت پیش می‌رویم و در جایی که واسته به آیین‌نامه‌ها است، کار زمان می‌برد.

وی با اشاره به تأمین مسکن برای ۴ قلوها ابراز کرد: در حال حاضر ۳ واحد برای خانواده‌های دارای فرزند ۴ قلو تأمین شده و کلید آن واگذار می‌شود و در اسرع وقت یک واحد دیگر نیز در اختیار خانواده مذکور قرار می‌گیرد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه قرار است برای ۳ قلوهایی که در یک سال اخیر متولد شدند نیز زمین تأمین کنیم، بیان کرد: تعدادی از این خانواده‌ها در شهر زنجان و تعدادی نیز در سایر شهرستان‌ها هستند و در اسرع وقت این کار صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: آمار خانواده‌های دارای فرزند سوم به بالا نیز ثبت می‌شود و زمین لیل‌آباد در دست مشاور بوده و به محض آماده‌سازی آن در اختیار این خانواده‌ها قرار خواهد گرفت.

افشارچی اقدامات برای جلوگیری از سقط جنین را مهم خواند و گفت: بیش از ۱۲۰ نفر را شناسایی کردیم و تعداد قابل توجهی از آن‌ها منصرف شدند و با پزشکان نیز صحبت‌هایی شده تا از سقط جنین‌های بی‌مورد خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئله جمعیت موضوعی فراحاکمیتی بوده و باید کارهای فرهنگی در این زمینه صورت گیرد، تصریح کرد: تصمیم داریم در زنجان طرحی با عنوان «+۱» را اجرا کنیم و هر خانواده هر تعداد فرزند دارد یکی با آن اضافه کند.

استاندار زنجان افزود: مسئله جوانی جمعیت از لحاظ فرهنگی باید برای مردم شکافته شود و مسئولیت بین خانواده‌ها تقسیم شود و از طرفی دولت نیز متعهد شده به خانواده‌های دارای فرزند سوم و بالاتر امتیاز مسکن دهد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014793