tpf
13 بهمن 1401 - 13:01

فرمانده سپاه قزوین: بیداری اسلامی بزرگ‌ترین دستاورد بین‌المللی انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه استان قزوین گفت: بیداری اسلامی و شکل‌گیری محور مقاومت را بزرگ‌ترین دستاورد بین‌المللی انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، از قزوین، سردار سرتیپ‌ دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی امروز در مراسم گرامیداشت چهل‌ و چهارمین دهه فجر انقلاب اسلامی که در مسجد جامع شال برگزار شد، اظهار داشت: توکل به خدا، ایمان به مسیر پیش روی انقلاب و باور به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مردمی 3 شاخصه مهم امام خمینی(ره) بود که با تکیه بر همین شاخص‌ها انقلاب اسلامی را با همراهی امت خود به پیروزی رساند.

وی اضافه کرد: در مورد شاخصه نخست باید بگوییم که حضرت امام(ره) با بصیرت معنوی خود ایمان راسخ به وعده‌های الهی و قرآنی داشت و به خاطر همین ایمان بود که آن جمله معروف «آمریکا هیچ‌ غلطی نمی‌تواند بکند» را بیان کردند و امروز هم افول آمریکا و کشورهای اروپایی و شکسته شدن هژمونی آمریکا در منطقه نشان می‌دهد که امام خمینی(ره) تا چه اندازه بصیرت و دوراندیشی داشته است.

رفیعی آتانی ادامه داد: همچنین امام خمینی(ره) همواره به راهی که انقلاب اسلامی ایران طی می‌کند، باور عمیق داشت و امروز همین باور عمیق را در امام خامنه‌ای هم به وضوح مشاهده می‌کنیم و بنابراین دشمنان باید بدانند که امام خامنه‌ای امروز همان امان خمینی دیروز ما است و هیچ تغییر و خللی در رویکردهای اساسی انقلاب ایجاد نشده است.

وی مردم‌باوری را سومین شاخصه امام خمینی(ره) در مسیر رهبری انقلاب برشمرد و تصریح کرد: امروز هم رهبری معظم انقلاب مهمترین استوانه رشد و پیشرفت انقلاب و جمهوری اسلامی را مردم می‌دانند و آن دسته از افرادی که هنوز بزرگی امام(ره) و ملت ایشان را باور نکردند، باید زودتر توبه کنند و تلاش کنند که به آغوش مطمئن این مردم و انقلاب برگردند.

اقدام سریع مسئولان برای ساماندهی مشکلات اقتصادی 

فرمانده سپاه استان قزوین بیداری اسلامی و شکل‌گیری محور مقاومت را بزرگ‌ترین دستاورد بین‌المللی انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: شکل‌گیری جبهه مقاومت اسلامی با پیروی از الگویی به نام دفاع مقدس شکل گرفت و فرماندهان دوران دفاع مقدس مانند شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید حسین همدانی جبهه مقاومت را با استفاده از تجربیات دفاع مقدس سامان دادند.

رفیعی آتانی با بیان اینکه امروز ملت ما از همه بحران‌های ساخته دشمنان عبور کرده و به همین خاطر دشمنان عصبانی هستند، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به قدرت نظامی منطقه و یکی از قدرت‌های نظامی دنیا بدل شده و دشمنان ملت ایران حتی از شائبه حضور پهپادهای نظامی ما در جنگ روسیه و اوکراین هم وحشت دارند.

وی با ذکر اینکه امروز در عرصه اقتصادی با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، افزود: مسئولان باید ساماندهی مشکلات اقتصادی را با سرعت به نتیجه برسانند و اجازه ندهند که دشمن روی مشکلات اقتصادی ما موج‌سواری رسانه‌ای کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014826