tpf
18 دی 1401 - 09:54

توقیف ۵ شناور در آب های بوشهر/ ۳۲ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شد

بوشهر- فرمانده مرزبانی استان بوشهر از کشف بیش از ۳۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در راستای توقیف پنج فروند شناور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ یدالله شرفی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار داریم و شاهد کشفیات گسترده‌ای هستیم.

وی ضمن تقدیر از همکاری و تعامل خوب مردم ولایی استان یادآور شد پدیده قاچاق کالا از جهات مختلف حیات سالم اقتصادی و فرهنگی جامعه را تهدید می‌کند و عزم فرماندهی مرزبانی استان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در جهت مبارزه با قاچاق کالا برخورد قاطعانه خواهد شد.

شرفی افزود: در راستای فرمان مقام معظم رهبری در سال تولید و اشتغال‌آفرینی و مبارزه با قاچاق و در اجرای تدابیر سلسله مراتب با تشدید اقدامات کنترلی در مرز استان، تمرکز بر شناورهای حامل کالای قاچاق و ممنوعه در هفته گذشته با انجام گشت‌های دریایی و طرح‌های مقابله‌ای پنج شناور حامل قاچاق کالا توقیف شد.

وی تصریح کرد: در بازرسی دقیق از شناورهای توقیف شده حجم زیادی از کالای قاچاق شامل بیش از ۲ هزار متر پارچه، هزار و ۵۰۰ عدد لوازم یدکی خودرو، پنج هزار ثوب پوشاک، یک هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و… که با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود کشف شد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با بیان اینکه ۶ متهم در سیر مراحل قانونی مراجع قضائی هستند، افزود: بر اساس نظر کارشناسان ارزش ریالی محموله‌های کشف شده ۳۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 962133